راحتی

از جمله تفاوت‌های اصلی مانتوهای ایران‌بانو، راحتی، گشاد بودن و نداشتن پنس یا همان ساسون است. زیرا خاصیت ساسون، تنگ کردن و در واقع اندامی کردن لباس است. برش این مانتوها یا فن (بدون پنس) بوده و از زیر حلقه آستین تا پایین به مرور گشادتر می‌شوند (در واقع ظاهر این مانتو راسته و تنگ نیست) یا مدل‌های بسیار گشاد (پانجو ـ خفاشی) می‌باشد. فرم اصلی این مانتوها چیزی شبیه به شنل اروپایی‌هاست با این تفاوت که جای آستین داشته و جلو بسته است. مزیت‌ مانتوهای ایران‌بانو این است که علاوه بر پوشیده بودن به دلیل رعایت جنبه‌های هنری در طراحی لباس و دوخت، شیک و مورد پسند جوانان بوده و مانتوی مناسبی جهت فعالیت‌های اجتماعی بانوان بشمار می‌رود.

آستین

آستین در مانتوهای ایران‌بانو متناسب و استاندارد است و اگر جایی مدل ایجاب کند که کمی کوتاه باشد چیزی شبیه ساق از زیر آستین آن به شکل زیبایی تعبیه شده که گویی بخشی از فرم اصلی مانتو است.
مانتوهای ایران‌بانو بعضا آستین کیمانو طراحی شده است. خاصیت این نوع آستین آن است که در بالا تنه گشادی خاصی ایجاد می‌کند و برجستگی‌های بدن در آن مشخص نمی‌شود. همچنین آستین مانتوهای ایران‌بانو به گونه‌ای طراحی شده که حتی‌الامکان (متناسب با نوع طراحی) مُچ بخورد که خاصیت مُچ، پوشیدگی بیشتر است؛ زیرا در آستین، یک قفل یا بستگی ایجاد می‌کند که مُچ با حرکت به سمت‌های گوناگون بالا نرود و در عین حال برای وضو گرفتن نیز مناسب باشد.

یقه

علاوه بر تنگ نبودن این مانتوها سعی شده در قسمت یقه و بالاتنه مانتو یک پوشش اضافه روی سینه داشته باشد که برجستگی آن را نمایان نکند. یعنی مدل یقه به شکل یقه‌های ملوانی بلند باشد بطوریکه روی سینه یا حدی از آن را بپوشاند یا یک جلیقه و یا یک کت کوتاه تا زیر حلقه آستین روی مانتو قرار دارد.

نمایندگی ها

 • کرج: خیابان شهید بهشتی- بعد از کلینیک شهید بهشتی- کوچه خوشنام- فروشگاه تیام

  شماره تماس: 32209799-026

  تهران: 4 راه ولیعصر- بسمت پل کالج- ضلع جنوبی خیابان- پ 972- فروشگاه بته جقه

  شماره تماس: 66701771-021

  تهران: بالاتر از میدان ولیعصر(عج)-ربروی سینما آفریقا- نیش پاساژ یکتا- فروشگاه تیام

  شماره تماس: 88900343-021

  تهران: چیتگر- شهرک گلستان- ابتدای بلوار کوهک- مرکز خرید یاس- طبقه اول- راهرو ورودی- پلاک 14- فروشگاه ایران بانو

  شماره تماس: 44766621-021

  ملارد: سرآسیاب- خیابان امام خمینی(ره)- نرسیده به چهارراه طالقانی- پاساژ فردیس- غرفه 26

  شماره تماس: 65103950-021

  صفادشت: خیابان 13 آبان(مدرسه) نبش کوچه سوم غربی- فروشگاه تیام

  شماره تماس: 65437445-021

  ساری: بلوار امام‌ رضا- بازار امام رضا- فروشگاه حجاب نیایش

  شماره تماس: 3274616-0151

محصولات

مانتو

کفش و کیف

نشانی های اینترنتی

برچسب ها: ، ، ، ، ،