جیوکس (Geox) یک برند ایتالیایی تولید کننده کفش و لباس با کارایی ضد آب / و منافذ هوایی فابریک است.
جیوکس در سال ۱۹۹۵ توسط ماریو مورتی پولگاتو تاسیس گردید نام این برند از اول کلمات لاتین Geo (به معنای زمین و چیزی که روی آن راه می‌رویم ) و X (سمبلی از نوشتار تکنولوژیک) تشکیل شده‌است.
ماریو متولد ۱۹۵۲ در نزدیکی ترویزو است حرفه خانوادگی آنها تولید شراب خالص و تجارت آن بود و کنفرانسی در مورد کفش و ساختن آن از مواد طبیعی در سالن کارخانه رنو و دیدن لباس‌ها باعث پدید آمدن ایده اولیه این برند شد. پس از مدتی ساختن کفش‌ها ی نظامی برای ارتش سوئیس به عنوان تجارت کوچک خانوادگی آنها به راه افتاد.
بعد از موفقیت ایده کفش‌های نظامی آنها به سمت تست کردن کفش‌های کودکانه رفتند و در سال ۹۵ ماریو مورتی به عنوان تولید کننده کفش با نام برند گس در اروپا به شهرت رسید. آنها با کمک لابراتوار‌ها و کار در دانشگاه‌های معتبر دست به تولید اصولی کفش‌های متنوع زده‌اند. و مارکهای چون مونته بلا که در رده چکمه‌های زنانه می‌باشد از محصولات جیوکس است.
اکنون جیوکس در دنیا به عنوان یک پیشتاز بزرگ شناخته می شود و در ایتالیا در دست دارنده بزرگ بازار است و بالاترین صادر کننده کفش در سال ۲۰۱۱با بیش از در دست داشتن ۶۰درصد سهم بازار خارجی در ایتالیا. همه این موارد موجب شده تا جیوکس به اولین رتبه در تولید کنندگان کفش ایتالیا و رتبه دوم در جهان دست یابد. این برند در بیش از ۱۰۰۰۰فروشگاه مالتی برند و ۱۰۹۹فروشگاه خاص جیوکس به فروش محصولات خود مشغول است. ایده هایی نوین و خلاقانه در زمینه تولید کفش هایی که نفس می کشند این برند را به حدی محبوب کرده است که در بسیاری از کشورهای جهان جوانان به سمت این برند روی آورده اند. شرکت در مسابقات فرمول وان با رد بول نیز توانسته به محبوبیت این برند دو چندان بیافزاید. ترکیبی مهییج برای همه جوانها جیوکس در کنار ردبول.
جیوکس دیگر تنها یک کفش نیست بلکه در زمینه تولید لباسهای ورزشی و مد نیز حرفهای بزرگی برای گفتن دارد و ساختارهای نوین آنرا در صنعت ورزشی با کفشهایی که برای تیم فرمول وان ردبول تهیه کرده است می توان لمس نمود. در ایران نیز این برند با فروشگاههای متنوع خود توانسته است در بین ایرانی ها نیز مانند دیگر نقاط جهان جایگاه در خور خود را پیدا نماید. استفاده از طراحی های خاص جیوکس و نیز برندینگ هوشمندانه در ایران جیوکس را به یکی از برترین ها در ایران مبدل ساخته است.

آدرس سایت: http://www.geox.com/

نمایندگی ها: نمایندگی های تهران جوکس Geox : تهران-خیابان جردن نبش بلوار صبا تلفن - 22055773 تهران-شریعتی،پایین تر از پل صدر روبروی پمپ بنزین پلاک 1639 - تلفن: 22611272-3 تهران-خیابان پاسداران،بالاتر از سه راه اقدسیه جنب پارک نیاوران پلاک101 - تلفن: 22825252 تهران-اتوبان شهید ستاری جنوب ،بلوار فردوس غرب،خیابان بهار جنوبی،خیابان ارم شرقی،هایپر استار- تلفن: 44167126 نمایندگی های شهرستان جوکس Geox : اصفهان: خیابان توحید شمالی،ساختمان الهیه تلفن: 6281656-0311 مشهد : بلوار سجاد،بعد از چهار راه بزرگمهر،پاساژکاسپین مد – تلفن: 7678232-0511

برچسب ها: ، ، ، ،