شرکت فناوری هوآوِی (Huawei) در زمینه شبکه‌های کامپیوتری و ارتباطات فعالیت می کند و تقریباً در تمام زمینه‌های مرتبط فعالیت می‌کند. دفتر اصلی آن در شهر شن‌زن چین قرار دارد.

گرایش عمده هواوی به سمت ادوات و سیستم‌های شبکه موبایل خصوصاً فناوری CDMA و WCDMA است. این شرکت در واقع یکی از بازیگران فعال حوزه 3G (نسل سوم تلفن‌های موبایل) محسوب می‌شود، درحالی‌که در عرصه‌ی ساخت سوئیچ‌های فناوری باند پهن (xDSL) و دستگاه‌های دسترسی به اینترنت پرسرعت و سایر تجهیزات شبکه‌های دیتا نظیر سوئیچ‌هایATM ، روتر و ادوات VoIP نیز فعال است.

فناوری  WLLیا Wireless Local Loop  ، ارتباطات بی‌سیم، سیستم‌های ویدئو کنفرانس، شبکه‌های نوری و نیز سیستم‌های موسوم به Call Center (مراکز تلفنی) از دیگر زمینه‌های فعالیت این شرکت محسوب می‌شوند. بسیاری از محصولات هوآوی متکی بر تراشه‌های اختصاصی ساخت این شرکت هستند و هوآوی بخش زیادی از درآمدهای خود را صرف تحقیق و توسعه این تراشه‌ها و محصولات مبتنی بر آن‌ها می‌کند به‌گونه‌ای که بر اساس ادعای مدیران هوآوی ، نزدیک به نیمی از کارمندان شرکت به‌نوعی درگیر فعالیت‌های R&D  هستند. اختصاص ده درصد از درآمدهای شرکت به فعالیت‌های تحقیقاتی و پژوهشی نشان می‌دهد که رهبران هوآوی بسیار مایلند این شرکت از نظر فنی روی پای خود بایستد.

شرکت هواوی بیش از ۱۴۰٫۰۰۰ کارمند در سراسر دنیا دارد که حدود ۴۶٪ درصد در بخش تحقیق و توسعه فعالیت می‌کنند.

این شرکت حدود ۲۰ موسسه تحقیق و توسعه در کشورهای چین، ایالات متحده، آلمان، سوئد، هند، روسیه و ترکیه دارد و در سال ۲۰۱۱ در حدود ۳٫۷۴ میلیارد دلار در تحقیق و توسعه سرمایه‌گذاری کرد.

آدرس سایت: http://www.huawei.com

محصولات و خدمات: آنتن‌های BTS، مودم وایمکس، تلفن همراه، تبلت

نمایندگی ها: مايكروتل پلاس http://mtplus.ir فروش و گارانتی تلفن همراه و تبلت

برچسب ها: ، ، ، ، ، ،