انارگل توصیه‌می کند

همان طور که می دانید برای استفاده از یک برند و دوام و پایداری آن آدابی نیاز است که معمولاً صاحبان برند در کنار محصول خود ارائه می دهند. انارگل برای رضایتمندی مشتریان از محصول و دوام آن توصیه هایی دارد که در ادامه آمده است:

آداب نگهداری لباس‌ها:

نخ یک فیبر گیاهی است که از تغییر شکل دانه‌ها و بذرهای پنبه در کارخانه‌های نخ‌ریسی به دست می‌آید. لباس‌هایی از جنس نخ اولین و بهترین لباس‌هایی هستند که جهت حفظ سلامت بدن توصیه می‌شوند. لباس های نخی به دلیل طبیعی بودن الیاف، حساسیت‌های پوستی ایجاد نمی‌کنند و با انواع پوست سازگار هستند. همچنین هادی حرارت بوده، با انتقال حرارت بدن به بیرون بسیار خنک هستند.
بافت‌های نخی را با بافت‌های دیگر مانند پلی‌استر، کتان، نایلون و … ترکیب می‌کنند که این ترکیب‌ها مرغوبیت کمتری از لحاظ سلامت دارند اما دوام آن ها بیشتر است. با وجود دوام بیشتر این پارچه‌ها بهتر است به دنبال لباس‌هایی باشیم که صد در صد از جنس نخ هستند.
انارگل برای حقظ سلامت مشتریان سعی دارد در محصولات تولیدی خود از میان پارچه‌های وارداتی از پارچه‌هایی با بالاترین درصد نخ استفاده کند. بنابراین جهت مراقبت هر چه بهتر از لباس‌های خود موارد زیر را رعایت فرمایید.

1- هنگام شستشو با ماشین لباسشویی از برنامه شستشو با کوتاه‌ترین زمان ممکن و همچنین از آب با دمای حداکثر 30 درجه سانتی‌گراد استفاده کنید. بعد از اتمام برنامه شستشو بلافاصله لباس‌ها را بر روی رخت‌آویز قرار دهید.
2- هنگام شستشوی دستی از آب با دمای حداکثر 30 درجه سانتی‌گراد استفاده کنید و از خیساندن، شستشوی طولانی مدت و چنگ زدن زیاد پرهیز کنید. اینکار باعث آسیب در بافت ظریف لباس‌های نخی می‌شود.
3- لباس‌هایی با رنگ‌های متفاوت را با هم در ماشین لباسشویی نیندازید و با هم در تشت نشویید.
4- اگر لباستان رنگی است به هیچ عنوان از پودرهای شستشوی دارای آنزیم‌های قوی و همچنین مایعات سفیدکننده استفاده نکنید.
5- هنگام خشک کردن لباس‌های نخی دقت داشته باشید که نور خورشید به‌طور مستقیم روی لباس‌ها نتابد زیرا لباس‌ها را بی‌رنگ و رو خواهد کرد.
6- لباس‌های نخی برخلاف لباس‌هایی با الیاف مصنوعی، انعطاف‌پذیر نیستند و بعد از شستشو به حالت اولیه خود بازنمی‌گردند. سعی کنید لباس‌های خود را با درجه ملایم و ترجیحاً بخارآب اتو بزنید.
7- با توجه به لطیف بودن ماهیت پارچه‌های نخی یعنی پنبه، هنگام استفاده از لباس‌های نخی از تماس آن‌ها با بافت‌های زبر و خشن مانند کیف‌های زبر، هرگونه سگک، پرچ، میخ و بافت‌های غیر صیقلی محیط اطراف جلوگیری کنید.
8- انارگل امید دارد با رعایت این موارد سال‌ها در نهایت سلامت، روزهای زیبایتان را با لباس‌های انارگل آغاز کنید.

آداب نگهداری شال:

شال‌های انارگل از پارچه 100 درصد نخ تهیه شده‌اند و رعایت موارد زیر جهت مراقبت از شال‌ها توصیه می‌شود:

1- شال‌ها را حتماً با لباس‌های هم‌رنگ خود بشویید.
2- هنگام شستشوی شال‌ها (ماشین لباسشویی، شستشوی دستی) از آب با دمای حداکثر 30 درجه سانتی‌گراد استفاده کنید.
3- جهت چروک ماندن همیشگی شال‌ها بعد از آب‌گیری کامل و در حالت خیس به حالت اولیه بپیچانید.
4- شال را در سایه و دور از نور مستقیم خورشید خشک کنید زیرا نور خورشید پارچه‌های نخی خیس را دو رنگ خواهد کرد.

آداب نگهداری کیف و کفش چرم:

1- همیشه چرم را خوب گردگیری کنید. اگر گل و گرد و خاک روی چرم بماند، به مرور زمان آن را خراب می‌کند.
2- اگر ماده‌ای روی چرم ریخته که با دستمال خشک پاک نمی‌شود با کف صابون و یک اسفنج به‌آرامی روی سطح چرم بکشید و لکه را پاک کنید و بعد با یک دستمال خشک، چرم را خشک کنید.
3- اگر لکه‌ای خیلی عمیق روی چرم درست شده است، سعی نکنید هر طور شده آن را از بین ببرید چون ممکن است به خود چرم آسیب بزنید.
4- هر چند ماه یک‌بار محصولات چرمی خود را با واکس چرم چرب کنید. واکس چرم ماده مخصوصی است که برای همین محصول ساخته شده است و می‌توانید آن را از فروشگاه‌های محصولات چرمی تهیه کنید. واکس معمولی در دراز مدت باعث خورده شدن سطح چرم می‌شود.
5- چرم در رطوبت زیاد کپک می‌زند بنابراین آن را در جایی که بسیار مرطوب است نگهداری نکنید. هیچ‌وقت هم چرم را در لفاف پلاستیکی نگه ندارید چون باعث می‌شود که رطوبت احتمالی موجود در محصول چرمی خشک نشود.
6- بهتر است چرم را شب خوب واکس برنید و در جایی دربسته تا صبح نگه دارید. چرمی که تازه واکس خورده و هنوز واکس به خوردش نرفته است به سرعت در طول روز گردوخاک را به خود جذب می‌کند و صدمه می‌بیند. علاوه بر این رنگ چرم نیز تیره و کدر می‌شود.
7- مراقب باشید که روی چرم عطر یا اسپری نپاشید. عطر و اسپری موادی دارند که باعث می‌شود برخی از مواد روی سطح چرم، فرآوری شده، حل شوند و آن را خراب کنند.
8- هرگز نگذارید چرم به مدت زیاد آفتاب بخورد. برای نگهداری چرم در خانه آن را در کمدی دور از آفتاب و گردوخاک قرار دهید.
9- اگر برای مدتی نمی‌خواهید از کیف و کفش چرمی خود استفاده کنید، داخل آن را با روزنامه پر کنید تا شکل ظاهری آن آسیب نبیند.

انارگل
انارگل