در سال 1377 اولین محصولات شرکت جهت استفاده در اردوهای تیم اعزامی تبریز به منطقه هیمالیای نپال جهت صعود به یک قله هفت هزار متری تولید شد. ابتدا انگیزه فقط تولید جهت استفاده شخصی به دلیل عدم توانایی خرید تجهیزات بود ولی بتدریج تنوع و تعداد تولیدات با تقاضاها افزایش یافت. ابتدا محدود به شهر تبریز و دوستان بود ولی بتدریج شهرستانها و کل ایران متقاضی تولیدات این شرکت شد. از اولین روزهای شروع فعالیت, استفاده و تست محصولات در ارتفاعات بلند هیمالیا و پامیر مدنظر بود. در سالهای ایتدایی فعالیت شرکت تولیدات فقط توسط دوستان و در اردوهای تیمهای ملی در منطقه هیمالیا و پامیر استفاده و تست می شد. در برنامه هایی مانند گاشربروم2 – ماکالو- اسپانتیک و … تعدادی از محصولات تست شده و نظرات به شرکت منتقل شده بود ولی از سال 1388 شرکت به صورت جدی در امر اسپانسری صعودهای بالای 7000 و 8000 شرکت کرده و این امر باعث تحول بسیاری در کیفیت تولیدات این شرکت و رفع نواقص تولیدات تست شده شد.
شرکت از ابتدا به دنبال نوآوری در امر تولیدات بود و به همین جهت تعدادی از آنها برای اولین بار در ایران تولید شد.کوله پشتی با پشتی Airoflex , تولید لباس گرتکس آب بندی شده بدون آستر, تولید گتر با سیم بکسل, تولید تجهیزات پر با پر 90% و 95% و تولید کیسه خواب پر بدون دوخت در رویه و با سیستم دوخت پرسی پانلها از جمله اولین های این شرکت می باشد.
شرکت ابتدا کار خود را با یک چرخ خیاطی بسیار قدیمی شروع کرد ولی بتدریج کار خود را توسعه داده و از سال 1382 کار تولید خود را در قالب گروه ادامه داد به نحوی که اینک شرکت دارای 12 کارگاه تخصصی بوده و تولیدات در ساختمان مرکزی شرکت کنترل کیفی و بسته بندی می شود. شرکت توانسته با اتکا به این کارگاه ها کیفیت و کمیت تولیدات خود را افزایش داده و تبدیل به گروه تولیدی قایا گردد. با توجه به شهرت این شرکت و احتمال تقلب و سوء استفاده از مارک شرکت, لوگو و نام شرکت ثبت شده تا احتمال سوء استفاده را به حداقل برساند.

قایا حامی صعودهای زیر بوده است:

1)سال 1388

پوبدا (تیم تبریز)، اسپانتیک و گاشربروم2 (تیم استان تهران)

2) سال 1389

دائولاگیری ( تیم ملی ایران) ، نانگاپاربات ( عظیم قیچی ساز) ، نان ( تیم استان تهران) ، کمونیزم ( تیم تبریز) ، خانتگری( تیم اعزامی از تبریز) ، بارونتسه (تیم خانه کوهنوردان تهران)، قله نوشاخ(حمیدی)،قله موستاق آتا(پروانه کاظمی)

3) سال 1390

اورست (حمید دهقان)، لوتسه (بهمنیار)، ماناسلو(تیم زنجان)، کانچن چونگا،گاشربروم2و1(عظیم قیچی ساز)،

3) سال 1391

آناپورنا،K2،ماناسلو(عظیم قیچی ساز )، و دو دوره تیم اعزامی به مسابقات جهانی یخنوردی کره جنوبی(  2012و2013) تیم ترانگو(سال 1391) و…

4) سال 1392

ماکالو(عظیم قیچی ساز)

gaya

کارگاه

 • تبریز، انتهای خیابان دارایی جدید، نرسیده به خیابان مفتح، روبروی بانک مسکن، کوچه جامبورلار، شماره: 24
 • 0411-2333032
  0411-2347714
  0411-2370749

محصولات

 • کوله پشتی

 • ژاکت

 • کیسه خواب

 • شلوار کوهنوردی

 • دستکش

نشانی های اینترنتی

برچسب ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،