شرکت «ویکتورینوکس» که معمولا با چاقوهای چندکاره جیبی‌اش شناخته می‌شود، در سال 1884 توسط «کارل الزنر» تاسیس شد. ساخت چاقو تاشو چند کاره برای ارتش سوییس شروع موفقیت‌های این شرکت بود و بعدها با بهینه‌سازی این چاقو و متنوع‌تر شدن محصولات، نام این شرکت به‌عنوان یک برند تجاری جهانی شناخته شد. امروزه این شرکت در زمینه‌ی تولید محصولاتی نظیر چمدان، ساعت، عطر و ادکلن، پوشاک و انواع چاقوها و ابزارهای چندکاره فعالیت می‌کند.

شرکت ویکتورینوکس از روزهای ضعیف آغاز کار خود، مسیری طولانی را پیموده است. در سال 1884، جد السنر به نام کارل، فروش چاقو در مغازه مادرش، ویکتوریا را (که بعدها الهام‌بخش نام‌گذاری شرکت آنها بود) شروع کرد. کارل چاقوها را به سربازان سوئیسی می‌فروخت و تا جنگ جهانی اول، چاقوهای برند «سوئیس آرمی» او به موفقیت قابل توجهی رسید. محبوبیت این چاقوها در ارتش آمریکا طی جنگ جهانی دوم، شهرت جهانی آنها را تضمین کرد.
به زودی، ابتکارات هوشمندانه کارل که دامنه گسترده‌ای از محصولات، از چاقوهای تیغه پهن و باریک گرفته تا درب قوطی بازکن را دربرمی‌گرفت، به یکی از ملزومات اساسی همراه هر سرباز تبدیل شد. در حقیقت، لوگوی متمایز ویکتورینوکس تا حدی در آگاهی عمومی جای گرفته که بسیاری افراد آن را با پرچم ملی سوئیس اشتباه می‌گیرند.
در سال 1979 کارل تصمیم گرفت کسب‌وکار خود را صرفا از ساخت چاقو توسعه دهد و به جای یک عملیات تک نفره، شرکتی خانوادگی را که ما امروز می‌شناسیم تاسیس کند. ویکتورینوکس طی دهه 80 میلادی پیشرفت قابل توجهی کرد و با استخدام بیش از 800 کارمند و تولید محصولات جدیدی مانند کارد آشپزخانه و متعلقات آن، به درآمد میلیونی دست یافت. در اوایل دهه 90، این شرکت شعبه‌هایی در ژاپن، برزیل، شیلی، هنگ کنگ، هند، مکزیک، لهستان و آمریکا تاسیس کرد. همچنین بعد از افتتاح کارخانه ساعت‌سازی ویکتورینوکس، این شرکت به واسطه مجوزهای شغلی مختلف، فروش بسته‌های مسافرتی و محصولاتی مانند عطر را شروع کرد.

ساعت اینوکس (INOX) که توسط شرکت ویکتورینوکس(Victorinox) ساخته شده است، یک ساعت فوق مقاوم است که امتحان خود را تا  بیشترین حد توسط کمپانی 130 ساله سوئیسی پس داده است. اینوکس دارای یک موتور کوارتز است، اما ساعت های زیادی وجود ندارند که بتوانند به سمت بتون پرتاب شوند، در جریان مایعات خورنده قرار بگیرند و یا از طوفان ماسه جان سالم به در ببرند. و این ساعت توانسته تمامی آن ها را با موفقیت پشت سر بگذارد، همچنین این ساعت در برابر آب تا عمق 200 متر مقاوم است، این در حالی است که این ساعت ویکتورینوکس ظاهری ساده و جذاب دارد.

ویکتورینوکس

دفتر مرکزی

  • Schmiedgasse 57
    CH-6438 Ibach-Schwyz
  • +41418181211
  • +41418181511

نمایندگی های ساعت

  • تهران – کوی نصر ـ نبش خیابان نهم
  • 88274325
  • 88258300

محصولات

ساعت

چاقو

چمدان

عطر

نشانی های اینترنتی

برچسب ها: ،